1 261,40 lei
PRP:
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Binoclul marin dispune de asemenea de o ajustare individuala precisa a ocularelor, astfel incat imaginea sa fie redata cat mai clar posibil. In plus, binoclul are obiective cu un diametru mare, de 50mm, care le permite sa colecteze multa lumina pentru imagini luminoase in amurg si in conditii meteorologice nefavorabile. Datorita armurii din cauciuc, binoclul va ramane ferm in mainile tale, chiar si in conditii dificile. Armura din cauciuc protejeaza, de asemenea, optica de lovituri. Iar daca binoclul va cadea vreodata in apa, il vei putea gasi rapid datorita designului cu detalii de culoare galbena de pe binoclu si curea.
Binoclul marin dispune de o busola incorporata, astfel incat sa iti poti gasi drumul oricand. Busola este iluminata, astfel incat sa poti determina in mod fiabil punctele cardinale - chiar si in conditii de iluminare slaba. Intre timp, reticulul iti permite sa calculezi dimensiuni si distante exacte. In plus, binoclul marin are un camp vizual mare de 136 m la o distanta de 1000 m.
Cand vine vorba de excursii cu barca si sporturi nautice, nimic nu este mai important decat un binoclu impermeabil si rezistent la ceata. De aceea, binoclul Nautic 7x50 Gen. II este proiectat pentru a impiedica patrunderea lichidelor in carcasa. In plus, umplerea cu azot asigura ca lentilele nu se vor aburi din interior, permitandu-ti sa pastrezi o imagine clara chiar si in cazul unor fluctuatii puternice de temperatura.
Binoclulul este dotat cu optice de cea mai buna calitate. Lentilele si prismele sunt realizate din material de sticla BaK-4 de inalta performanta. Mai mult, acoperirea completa cu mai multe straturi de pe suprafetele de sticla creste, de asemenea, transmisia luminii si previne reflexiile enervante.
Putere de marire: | 7x |
Diametru obiectiv: | 50 mm |
Tip constructiv: | Porro |
Material sticla: | BaK-4 |
Camp vizual: | 7.8° |
Camp vizual la 1000m: | 136 m |
Intensitate luminoasa: | 51.02 |
Factor de intunecare: | 18.71 |
Ecran: | Analog |
Sistem de focalizare | Individual/ocular |
Ajustare dioptrii: | Da |
Busola integrata: | Da |
Acoperire antireflex: | Multi strat completa |
Grad de protectie: | IPX7 |
Submersibil: | 1 m |
Umplut cu nitrogen: | Da |
Alimentare: | 2x LR936 (LR45 / AG9) |
Dimensiuni: | 170 × 205 × 90 mm |
Greutate: | 1070 g |
Culoare: | Negru |
Putere de marire | 7x |
Diametru obiectiv | 50 mm |
Livrare prin curier rapid
Livrăm coletele prin rețeaua de curierat rapid Fan Courier, în toată Romania.
Livrarea produselor se face în 24-72 ore de la confirmarea comenzii în zonele de acoperire ale Fan Courier. Pentru localitățile care nu se află în aria de acoperire, Fan Courier va percepe o taxă suplimentară ce poate fi verificată aici. Taxa de transport suplimentară va fi comunicată telefonic de unul din operatorii HobbyMall.ro în momentul confirmării comenzii.
Costul livrării:
Pentru coletele care depăsesc dimensiunile standard admise de Fan Courier (Lungime 60 cm/Lățime 50 cm/Înălțime 30cm sau coletele care depăsesc 10kg), costul transportului va fi comunicat telefonic de către operatorul HobbyMall.ro în momentul confirmării comenzii, dacă va fi cazul.
Ridicare de la sediul Hobby Mall
Puteţi ridica comenzile de la sediul nostru din Bd. Theodor Pallady nr. 287, cladire 4A, etaj 1, sector 3, București, de luni până vineri, în intervalul orar 09:00-18:00.
Nu se pot ridica de la sediul HobbyMall.ro coletele mai mari de 10 kg sau cu dimensiuni mai mari de 60cm X 50cm X 30cm (Lungime X Lățime X Înălțime).
Nu se percepe taxă de transport pentru comenzile ridicate de la sediul nostru.
Modalități de plată:
Timp de 14 zile poti opta pentru inlocuirea sau returnarea produselor.
Pentru comenzi cu o valoare mai mare de 299 de lei, livrarea este gratuita, oriunde in tara!*
Plata online cu cardul bancar in conditii de securitate la cele mai inalte standarde.
Copyright © 2015-2025. HobbyMall – Free Time Accesories